מה משותף לשופטת בדימוס דליה דורנר, לרב דודי זילברשג, לבמאית חנה אזולאי-הספרי ולשחקנית צופית גרנט? כולם יצאו לדרך עם נקודת התחלה קשה ונגד כל הסיכויים הגיעו לעמדות מפתח והשפעה בחברה. היכן טמון סוד הצלחתם? האם אפשר לבנות סיפור מנצח? בספרה סוד הסיפור המנצח פותחת ד"ר שרית ברזילאי בפני הקורא צוהר הן לסיפורי חיים של מצליחנים, שסיכוייהם להצלחה נראו קלושים, והן לסוגה מחקרית ואפילו טיפולית מיוחדת. לכל אישה ואיש סיפור חיים; חילוץ הסיפור המנצח עשוי, במקרים מסויימים, להיות הדרך הטיפולית להבטחת הצלחה בחיים. השילוב שבין האופטימיות, הרגישות והנחישות המאפיין את הספר, הופך אותו לקריאת חובה לכל אדם המבקש לבנות לעצמו סיפור מנצח, ובעיקר ליועצים, למחנכים ולמטפלים המחפשים אחר דרכים לשחרור אחרים ממלתעות התנאים החברתיים המגבילים והמקפחים.

פרופ´ חיים אדלר, חתן פרס ישראל לחינוך

 

לפרוץ מאה שערים מבוסס על עבודת מחקר אנתרופולוגית חלוצית, שלוקחת אותנו למסע מרתק בעקבות סיפורי החיים של היוצאים לשאלה מהחברה החרדית. צהספר עוקב אחר חמישים ושלושה יוצאים לשאלה בשלבים שונים ליציאתם – החל בחולמים להיות חילוניים, המאירים את ראשיתו של המסע, דרך חרדים בחזותם החיצונית שמנהלים חיים כפולים כחרדים וחילוניים; וכלה באלה שמימשו את חלומם, ארזו מזוודה ויצאו לדרך חדשה. מניתוח סיפורי היציאה בתקופות שונות נחשפת מהפכה שמתחוללת בעשור האחרון ביחסים שבין העולם החרדי לעולם החילוני ומתבטאת בפריצת גבולות בין העולמות.

מהדרה להדר: כיצד מתחוללת התנועה מהדרה להדר? איך נעים אנשים ממעמד סוציו-אקנומי נמוך הממוקמים בשולי החברה אל מרכזי הכוח וההשפעה ומגלים את ההדר הטמון בקרבם? הספר מהדרה להדר : מביא את סיפורה של "מוטב יחדיו" – תוכנית ייחודית שיוצרת ברית של שותפויות עם אנשים החיים בהדרה , במקום לדבר "עליהם" מדברים "איתם". התיעוד הנרטיבי של התוכנית חושף אזורים חברתיים של תקווה .

מה הסיפור שלך מורתי?

מאמר בנושא תרומת הגישה הנרטיבית לתהליכי הכשרת מורים בשדה החינוך מאת רונית קוריאל.
 בשני העשורים האחרונים התרחשה בעולם המחקר, הייעוץ והטיפול מהפכה נרטיבית שהעניקה

לקהילת החוקרים והמטפלים כלים חדשים להתערבות ברמת הפרט, המשפחה, הקבוצה והקהילה.
מאז שנות ה-90 של המאה הקודמת עוררה גישה זו עניין רב ויצאה מגבולות העולם הטיפולי
לדיסציפלינות חדשות בזכות יכולתה לאפשר לאנשים להשפיע על חייהם.
להמשך קריאה…